Facebook andis teada, et võrreldes varasemaga teevad valitsused organisatsioonile oluliselt rohkem andmepäringuid, vahendab Reuters.
Selle aasta esimese poole päringute arv on võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvanud 18 protsendi võrra. Möödunud aasta esimese kuue kuuga tehti 35 501 päringut, tänavu 41 214.
Facebooki andmeil on enamik valitsuste andmepäringuid seotud kriminaalasjade, näiteks varguste või inimröövidega. Sageli tahetakse kindla kasutaja IP-aadressi või ligipääsu kontol asuvale informatsioonile, sealhulgas infot postituste kohta.
Enamik andmepäringuid tuli USA organisatsioonidelt, ka Prantsusmaa, Saksamaa ning Suurbritannia on ühed agaramad päringute esitajad. Facebooki andmeil kustutatakse Saksamaa palvel enim holokausti eitavat infot.
Tehnoloogiatööstus on viimasel ajal püüdnud üsna avalikult rääkida riikide soovist infot õngitseda. Seega tahetakse välistada võimalust, nagu teeks kaks osapoolt koostööd varjatult.
Facebook, Microsoft, Yahoo ning Alphabet (endine Google) hakkasid mullu väljastama infot selle kohta, kui palju andmepäringuid nad riikidelt saavad.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.